W tym rozdaniu 71 naukowców przeprowadzi badania wstępne i pilotażowe, kwerendy, staże naukowe i wyjazdy badawcze plinko max opinie lub konsultacyjne o łącznej wartości niemal 2,7 mln zł. W grupie nauk ścisłych i technicznych plany badawcze zrealizuje 21 naukowców. Specjalne wyróżnienie Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości (ERP) 2024 zostało przyznane jednogłośnie decyzją wszystkich członków jury, reprezentujących najważniejsze europejskie instytucje. Małopolska jest więc pierwszym regionem w Europie, który został nagrodzony w ten sposób, będąc jednocześnie regionem posiadającym już tytuł ERP. Małopolska została nim nagrodzona w 2016 r., jako pierwszy polski region, który otrzymał ten tytuł.
- Ten łańcuch będzie można stosować jako element wyposażenia rusztowań budowlanych, do wygrodzeń powierzchni lub do transportu materiałów i sprzętu.
- Niezwykle ważnym elementem Kuźni Młodych Talentów są warsztaty praktyczne.
- Spośród nich jury wybrało laureatów, którym oprócz trzech głównych nagród zostały przyznane także wyróżnienia.
- Projekt zakłada zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych we wszystkich sektorach działania.
Prof. Grzegorz Milewski powołany do Zespołu doradczego ds. infrastruktury badawczej
Małopolskiego Centrum Nauki, Centrum Muzyki w Krakowie, Muzeum Historii Polski w Warszawie, czy też nowej siedziby Wydziału Informatyki i Telekomunikacji PK. Z wielkim smutkiem przyjmujemy wiadomość o śmierci JM Rektora Politechniki Krakowksiej prof. dr hab. Chcielibyśmy złożyć wyrazy najszczerszego współczucia rodzinie, przyjaciołom oraz całej społeczności akademickiej. Pisane w imieniu obecnej w kraju i za granicą rodziny prof. dr hab. Inż Izydora Stella-Sawickiego, założyciela i pierwszego rektora Politechniki Krakowskiej.
Ponad 12 milionów euro dla sojuszu uniwersytetów europejskich STARS EU z udziałem Politechniki Krakowskiej!
Do tej pory w konkursie brało udział 10 osób. Oczywiście wcześniej, 5 kwietnia br., zarejestrowani uczestnicy przystąpili do testu on-line złożonego z 30 pytań, którego wyniki pozwoliły wyłonić grupę finalistów. Pod jej opieką naukową rozwija się na Politechnice Krakowskiej liczne grono młodych naukowców; jest promotorem wielu prac inżynierskich, magisterskich i doktorskich. Wśród projektów, które uzyskały finansowanie w ramach konkursu SONATA 19 jest „Eksperymentalna ocena wpływu perforacji profili kompozytowych na nośność elementów betonowych”. – Prace realizowane w naszym laboratorium mają kluczowe znaczenie w kontekście obecnej sytuacji geopolitycznej, a więc uniezależnienia Polski od surowców nieodnawialnych, takich jak ropa naftowa, na rzecz np.
Politechnika Krakowska i firma SAFEGE S.A.S podpisały porozumienie o współpracy
Systematycznie zwiększa komfort pokoi i łazienek, np. Przekształca pokoje 3-osobowe w bardziej kameralne – 1 i 2-osobowe. Poprawia też wygląd i funkcjonalność stref wspólnych w akademikach. Bydgoskiej 19A został przejęty przez Politechnikę Krakowską w 2014 roku, po ponad 20 latach jego użytkowania przez Uniwersytet Jagielloński.
Nim to się jednak stało, Natalia Sołtysek i Szymon Dudziński wzięli udział w dwudniowym szkoleniu zorganizowanym przez fundację dla liderów ze wszystkich uczelni biorących udział w akcji. Po nim rozpoczęli oni różne prace związane z przygotowaniem akcji, jak choćby załatwienia różnych pozwoleń czy promowanie wydarzenia, a także znalezienie wolontariuszy wśród studentów PK i przeszkolenie ich. W kategorii „Edukacja” została przyznana także nagroda specjalna. Przygotowaliśmy również nagrodę specjalną dla wyjątkowego dydaktyka, który wychował wiele pokoleń inżynierów.